Facebook Twitter Google+

Ifjúsági hangversenyek támogatása hátrányos helyzetű gyerekek részére

A Filharmónia Magyarország céljai között szerepel az ifjúság komolyzene iránt való érdeklődésének felkeltése, mely cél megvalósításában az Emberi Erőforrások Minisztériuma által támogatott 5101-01-0002/16 szerződés ad alapot, mint pályázati forrásunk.

Az iskolán kívüli zenei nevelést tematikailag illesztjük be a tanórák anyagához, de itt egy teljesen más légkörben és megközelítéssel van módunk kommunikálni a gyerekekkel. Az elkövetkező évadokban is törekszünk arra, hogy a nemzetközi megemlékezési évekre tekintettel állítsuk össze a koncertek műsorát, azok szakszerű moderálásával. A projekt átfogja az iskolarendszeren kívüli művelődést, szórakoztatást, tájékoztatást, azokat szervesen a tananyaghoz köthetően, tanrendbe építhetően növeli az iskolai tanítás, oktatás hatékonyságát, a kultúra és főként a zene iránti érdeklődés szélesítését. Társaságunk az ifjúsági koncerteket minél több településre igyekszik elvinni, iskolákba, művelődési házakban, sportcsarnokokban rendezi meg előadásait.

Sajnos tapasztaljuk, hogy egyre több a hátrányos helyzetű település, ahol családok a perifériára sodródtak, akiknek legnagyobb problémájuk a napi szükségetek megteremtése, ezért kulturális eseményekre nem igen tudnak áldozni. Ezért fantasztikus dolog az Emberi Erőforrások Minisztériuma által meghirdetett pályázatunk. A zene varázsa az élőben megtapasztalt szimfonikus zenekar élménye okán megismerkedhetnek különböző stílusú muzsikákkal.

A program keretében 7 megyében 21 helyszínen összesen 63 hangversenyt rendezünk. Bízunk abban, hogy 2016.09.01. és 2017.06.30. között megvalósuló koncertjeink közelebb hozzák az ifjúságot a zenéhez, mi minden helyzetben, mindenre gyógyír.

Támogatott megyék:

Baranya Megye
Bács-Kiskun megye
Békés megye
Borsod-Abaúj-Zemplén megye
Hajdú-Bihar megye
Jász-Nagykun-Szolnok megye
Szabolcs-Szatmár megye

A pécsi Kodály Zoltán Gimnázium Bartók Béla Leánykara a Kodály Központban

Az élet játékai_Kodály_Bartók Leánykar_20170327_Kör (93) Az élet játékai_Kodály_Bartók Leánykar_20170327_Kör (31)
Az élet játékai_Kodály_Bartók Leánykar_20170327_Kör (244)

A Zengő Együttes koncertje Baján