A fiatal magyar zeneszerző-generáció egyik képviselőjeként, pályája eddigi legizgalmasabb szakaszában tevékenykedik. Frissen végzett Zeneakadémistaként, jelenleg elsőszámú feladatának tartja a repertoárépítést, vagyis azt, hogy műveket komponáljon a legkülönbözőbb apparátusokra, új utakat keresve és kipróbálva – vagy adott esetben a meglévő, már ismert magabiztos zenei nyelvvel kombinálva – szerezzen új tapasztalatokat és váljon egyre inkább mesterévé a szakmának. Dolgozik azért, hogy a darabok megszólaljanak hangversenyeken nem sokkal elkészülésük után, így lehetősége van rögtön levonni a következtetéseket; ebben kiváló hangszeres előadók a partnerei.
Karrierje másik legfőbb tevékenysége manapság a nemzetközi versenyeken való részvétel, melynek célja a tapasztalatszerzésen túl, a legjobb szakmai kapcsolatok megtalálása. Eddig számos versenyeredménnyel büszkélkedhet, melyek közül kiemelkedik a 2018-as Arany János Zeneszerzőverseny I. díja, a milánói Scuola Internationale Musica zeneszerző versenyének III. helyezése 2019-ben, illetve a 2019-es németországi Progressive Classical Music Award V. díja, melyet 47 országból érkezett mintegy 350 kompozíció közül választott ki a szakmai zsűri. Elismerései sorát bővíti továbbá a 2017-es E.ON Hungária Zrt. ösztöndíja, illetve a 2020-ban elnyert Kodály Zoltán Zenei Alkotói Ösztöndíj.
Molnár Viktor nyitott a különböző zenei stílusokra és műfajokra – így az elektroakusztikus zene, a jazz, a popzene – de rendkívül fontosnak tartja a magyar népzenével való kapcsolatot is. Az említett irányzatok mindegyikét próbálja megismerni és tájékozódási képességet szerezni bennük éppúgy, ahogy a klasszikus vagy kortárs klasszikus zenében. A társművészetektől sem zárkózik el, sőt, örömmel és nagy érdeklődéssel dolgozik együtt más területeken tevékenykedő művésztársaival. Eddigi munkái egy jelentős része kapcsolódik irodalomhoz, tánc- és színházművészethez.
Alkalmanként szívesen vállal előadói szerepet zongoristaként kortárszenei koncerteken, saját művei előadásánál vagy színházi produkciókban, de az elektronikus zenei programozás megvalósítása és élő irányítása is lehetőség a számára. Meggyőződése, hogy más zenét komponál az, aki a „másik oldalon” is aktív. Örömmel vállalkozik művészeti projektekben való részvételre, vagy azok megszervezésére.
Szakmai tevékenységeim elengedhetetlen részének tartja a tanítást, illetve a kottagrafikai megbízások professzionális teljesítését. Jelenleg a Weiner Leó Katolikus Zeneiskola és Zeneművészeti Szakgimnázium, valamint a Kroó György Zene- és Képzőművészeti Iskola tanáraként dolgozik.
További információ:
https://www.facebook.com/molnarviktorofficial/
https://www.youtube.com/channel/UCd-CIodGoXXcok5Mb8jtwSw?view_as=subscriber
https://www.molnarviktor.com/