Barion Pixel
Nemzeti Orgonaregiszter Programok Rólunk Érdekességek Pályázatok
en
Bérleten kívüli koncertek OperaCinema Dallamvivők Nemzetközi Ifjúsági Konferencia Koncertmisék Kamarakoncertek Térzene Stream koncertek (Youtube)

Művészek

Fülei Balázs

Zongoraművész

„Fülei formátumos Bartók-játékos: markánsan közelít a karakterekhez, hiteles tempókat vesz, és mer eltérni a magyar Bartók-előadópraxis köbe vésett értelmezésétől,   ami   nagy   bátorságra   és   fejlett   szuverenitásra   vall.”   (Élet   és   Irodalom, 2015. január)  

Fülei Balázs kapcsolódásai Bartókhoz igencsak sokszínűek: a 2016-os Emlékév egyik legfoglalkoztatottabb előadójaként számos koncertet adott Magyarországon és külföldön –  Vietnámban például az első magyar muzsikus volt, aki megszólaltatta Bartók műveit. 2017-ben két rendhagyó előadásban is szerepet vállalt: a Viva Bartók! című, Bálint Andrással közös levélkoncerten a Radnóti Színházban, és az Allegro Barbaro címen futó programban, amelyben a Muzsikás Együttessel elevenítik fel Bartók zongoradarabjait és az ezeket inspiráló népi   dallamokat. Első szólóestjét tizenkét évesen adta, majd a konzervatóriumi évek után, zeneakadémistaként a nemzetközi zenei élet áramkörébe is bekapcsolódott: 2005-ben a tarantói Arcangelo Speranza Nemzetközi Zongoraverseny győztese, és további díjakat hoz el Milánóból, Cagliariból, Moszkvából. A The International Holland Music Sessions két ízben is a New Masters   On   Tour   koncertkörút   szólistájává   választotta.     Szakmai életének meghatározó állomásai a Zeneakadémia Nagyterme, a Művészetek Palotája, a bécsi Konzerthaus, az amszterdami Concertgebouw, a tokiói Kioi Hall, a moszkvai Csajkovszkij Konzervatórium, Mumbai legrangosabb koncertterme, az NCPA, valamint a New York-i Carnegie Hall, ahol 2008-ban debütált szólóestjével. A legjelentősebb magyarországi és külföldi szimfonikus zenekarokkal dolgozott együtt, fellépett Európa szinte minden országában, Izraelben, az Egyesült Államokban, Ausztráliában, Japánban, Kínában, és Vietnamban. Széles kamarazenei repertoárt játszik, rendszeresen fellép állandó formációjával, az Auer Trióval, gyakori partnere a Kodály Vonósnégyes, amelynek tagjaival Indiában is több koncertet adott, 2018 februárjában pedig a világ élvonalába tartozó Camerata Bern szólistája volt a Zeneakadémia   Nagytermében. Repertoárján több mint harminc zongoraverseny szerepel, köztük Beethoven, Brahms, és Bartók összes zongoraversenye. Számos magyar zeneszerzővel áll munkakapcsolatban, ősbemutatók és rádiófelvételek fűződnek a nevéhez. Négy önálló CD-t készített, 2013-ban  Bartók és Grieg darabjait, 2015-ben Brahms, Beethoven, Debussy, és Virágh András Gábor a  holdhoz kapcsolódó darabjait, 2019-ben Liszt Ferenc műveit, valamint Beethoven és Schubert utolsó előtti szonátáit vette lemezre. Az Auer Trióval felvett első CD-jük is 2019 karácsonyán jelent   meg. 2012 óta tanít a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen, 2015 óta a Kamarazene Tanszék vezetője. Világszerte tart zongorás és kamarazenei mesterkurzusokat, és nevéhez fűződik a  fehérvárcsurgói Károlyi Kastélyban minden év júliusában megrendezett, nemzetközi Echo Nyári   Akadémia   megalapítása.  2010-ben Junior Prima díjjal, 2011-ben Artisjus díjjal, 2012-ben a Solti Foundation díjával tüntették ki. 2015-ben a Charlotte White's Salon de Virtuosi Diamond Career Grand   kitüntetettje lett New Yourkban, 2017-ben pedig átvehette a Liszt-díjat. 

 

www.balazsfulei.com

contact@balazsfulei.com