Jegyek válthatók a Kodály Központban (Pécs, Breuer Marcell sétány 4., +36 72 500 300), a Ticket Express irodáiban, a koncert előtt a helyszínen, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
Jegyár kedvezmények:
Diákok, nyugdíjasok és Tüke Kártya tulajdonosok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet! A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként.
Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.
Szokolay Dongó Balázs, Bársony Péter, Bodrogi Éva és Szokolay Ádám 2022-re megérett koprodukciója sok éves közös zenei barátságra tekint vissza.
A régizene specialista Bodrogi Éva és Szokolay hosszú évek óta kutatják s mutatják be koncertjeiken a régi magyar zene és a magyar népzene közös gyökereit, egymásba fonódását.
Fohász című új, közös projektjük Szokolay Dongó Balázs legújabb kompozícióit veszi alapul, melyben magyar népénekek, középkori egyházi melódiák és saját dallamok kerülnek fókuszba. A régi dallamok és a népi zene szoros kapcsolatára Kodály is felhívja a figyelmet a Néprajz és zenetörténet című munkában (Királyi Egyetemi Nyomda, 1933.) Erre a kapcsolatra koncentrál a szerző, ezt a lényegi egymásra utaltságot vette figyelembe a dalok komponálása során, erre fókuszálnak a művészek is a régi és az új zenei rétegek egymásra helyezésekor.
A brácsa és a népi hangszerek együttese különös varázslatra képes, mindkettő egy-egy kapu a régmúlt felé.
A duda folyamatos hangja, a furulyák fasípjai, játékuk díszes hajlékonysága az orgona hangjainak fürdőjében az ének misztériumával karöltve, a brácsa rusztikus hangszínével feldíszítve: ez az igazi fohász, mely betölt Földet és Eget, szívet és teret.
"Hitem szerint a népművészet ornamentikája találkozik a klasszikus zene előadóinak fegyelmezettségével, úgy, hogy közben egyik sem sérül, inkább egymás általi gazdagodásról beszélhetünk. Ezekkel a dalokkal népzenészként találkoztam. Együtt muzsikálva klasszikus zenészekkel az derült ki, hogy a látszólag különböző előadásmódjaink egybezengetve igen érdekes hangzást, karaktert kapnak." (Szokolay Dongó Balázs)
Szokolay Dongó Balázs: Fohász
Szokolay Dongó Balázs: Regősének
Árvátfalvi - népdal
Szokolay Dongó Balázs: Mariam Matrem
Szokolay Dongó Balázs: Boldog asszony
Szokolay Dongó Balázs: Paradicsom kőkertjibe I.
Szokolay Dongó Balázs: Zsigmond-kori töredék
Szokolay Dongó Balázs: Harmatozzatok
Szokolay Dongó Balázs: In hoc anni
Szokolay Dongó Balázs: Licet eger cum egotis
Szokolay Dongó Balázs: E mai nap egy kis gyermek
Szokolay Dongó Balázs: Új esztendő
Szokolay Dongó Balázs: Áldattassál kisded Jézus!
Horváth Márton Levente: Árva part
Szokolay Dongó Balázs: Ne hagyj elesnem
Szokolay Dongó Balázs: Paradicsom kőkertjibe ll.
Szokolay Dongó Balázs: Vite perdite me legi
Szokolay Dongó Balázs: Fas et ne fas
Szokolay Dongó Balázs: Ima