Az oratórium egyik legnagyobb mestere, George Friedrich Händel február 23-án látta meg a napvilágot 337 évvel ezelőtt. A barokk korszak nagy zeneszerzőjének olyan népszerű alkotásokat köszönthetünk és élvezhetünk ma is a színpadokon, mint a Vízizene, a Tűzijáték szvit és a Messiás.
A kis Händel, apja nemtetszése ellenére is komoly érdeklődést mutatott a zene iránt. Titokban az édesanyja által szerzett billentyűs hangszeren tanult és ez a „fű alatti” gyakorlás végül megalapozta jövőjét. Zenei tanulmányait Halléban, Hamburgban és Itáliában folytatta, majd 1712-ben Londonba került, ahol a brit állampolgárságot is megkapta. Operáit olasz barokk zeneszerzők hatására komponálta, de a hangos sikerek ellenére mégis a többszólamú (polifón) kóruszene felé fordult, melynek eredménye Messiás című darabja is. A mű páratlan fogadtatását követően többet már nem is fordult vissza az opera felé.
Csaknem 50 évnyi angliai élet után 1759-ben köztiszteletben álló és vagyonos művészként érte a halál. Örök nyugalomra a londoni Westminster Apátságban helyezték és az angolok máig nemzeti zeneszerzőjükként tartják számon.