Egyik legjelentősebb kortárs zeneszerzőnk, Kurtág György 1926. február 21-én látta meg a napvilágot. A számos díjjal (Erkel-, Kossuth-, Herder-, Siemens-, Magyarország Érdemes Művésze díj) kitüntetett komponista zenei tanulmányainak központja Temesvár, Budapest és Párizs voltak. A romániai városban a Bartók-tanítvány Kardos Magdától vett zongoraórákat, Max Eisikovits pedig a zeneszerzés rejtelmeibe vezette be az ifjú tehetséget. 1946-ban Magyarországra jött, ahol zeneakadémiai oktatásban részesült. Kadosa Páltól zongorázni, Weiner Leótól kamarazenét, Veress Sándortól és Farkas Ferenctől pedig zeneszerzést tanult. 1957 és ’58 között a francia főváros vált tanulmányai helyszínévé. Itt olyan nagyok oktatták, mint Marianne Stein, Darius Milhaud és Olivier Messiaen.
A ’60-as évek 8 évét az Országos Filharmóniánál töltötte, mint korrepetitor, majd a Zeneakadémián zongora- és kamarazene-tanárként tevékenykedett.
A nemzetközi szinten is elismert zeneszerzőt 1985-ben a francia állam kitüntetésben részesítette. 1987-ben pedig a müncheni Bajor Szépművészeti Akadémia, valamint a berlini Művészeti Akadémia tagjává választották. 1993-ban a „Garbstein für Stephan” és a Souble Concerto op.27, No. 2. művekért elnyerte a Pierre Monacoi Herceg Alapítvány zenei díját.
1999-től ideiglenes, majd 2002-től végleg Franciaországot választotta élete székhelyéül.
Művei rendszeresen szerepelnek rangos nemzetközi fesztiválokon világhírű karmesterek és előadóművészek tolmácsolásában.