A Kelemen Kvartett a nemzetközi koncertpódiumok ünnepelt vonósnégyese, nemzetközi kamarazenei versenyek díjazottjai, a Paulo Borciani Kamarazenei verseny, a Pekingi és a Melburne-i Kamaraversenyek győztesei, közönség-, és nagydíjasai.
A nemzetközi sajtó által az utóbbi idők „legfelvillanyozóbb vonósnégyesének” titulált Kelemen Kvartett neves koncerttermek visszajáró vendége, meghívást kaptak többek között a New York-i Carnegie Hall saját rendezésű koncertsorozatába, rendszeresen fellépnek a Wigmore Hall, a Concertgebouw, a Philharmonie Berlin színpadain. A nemzetközi kamarazenei élet kiemelkedő fesztiváljainak rendszeres meghívottjai, a Lockenhaus Festival, Colmar Festival, West Cork Festival, Ravenna Festival állandó fellépői. A Kelemen Kvartett európai koncertjei mellett bejárta Ausztráliát, Új-Zélandot, Indiát, Kínát, Közép- és Észak Amerikát is. Rendszeres fellépő partnereik olyan világhírű művészek, mint Joshua Bell, Andreas Ottensamer, Pekka Kuusisto, Maxim Rysanov, Nicolas Altstaedt, Frankl Péter, José Gallardo vagy Rados Ferenc.
2020 decemberében kezdték meg a közös munkát két új tagukkal kiegészülve Bartók egész életművét felölelő hat vonósnégyesén, melyben Rados Ferenc mentorukként segítette őket.
Kelemen Barnabás
Kelemen Barnabás hegedűművész briliáns technikájával és vibráló, szenvedélyes játékával hódította meg a világ legnevesebb koncerttermeit. Sokoldalú és nyitott egyéniségként kiváló szólista és kamarazenész, fesztiválok művészeti vezetője és neves intézmények pedagógusa, a Kölni egyetem professzora, a Zeneakadémia docense. Munkáját számos rangos hazai és nemzetközi elismeréssel, többek között Gramphone és Kossuth-díjjal jutalmazták. Repertoárja rendkívül változatos, korai barokk, klasszikus, romantikus és 20. századi daraboknak is hiteles előadója. Emellett a kortárs művészet elkötelezett híve, Kurtág, Ligeti, Schnittke, Gubajdulina, Steve Reich és Ryan Wigglesworth műveinek ősbemutatói és magyarországi bemutatói fűződnek nevéhez. Rendszeresen lép fel a legnevesebb koncerttermekben, többek között a Carnegie Hallban, a Concertgebouw-ban, a Royal Festival Hallban, a Palais de Beaux Arts-ban a Suntory Hallban és a Berlini Filharmóniában. Olyan karmesterekkel dolgozott együtt, mint Lorin Maazel, Sir Neville Marriner, Vladimir Jurowski, Marek Janowski, Michael Stern, Krzysztof Urbański, Kocsis Zoltán, Eötvös Péter vagy Fischer Iván. Ő maga is szívesen áll zenekarok élére, az elmúlt évadokban vezényelte a Nemzeti Filharmonikus Zenekart, a Budafoki Dohnányi Zenekart, az Indianapolisi Szimfonikusokat, az Izraeli Kamarazenekart és a Concertgebouw Kamarazenekarát, valamint Magyarország számos vidéki szimfonikus zenekarát. Kokas Katalinnal együtt alapítója és művészeti vezetője a Fesztivál Akadémia Budapest kamarazenei fesztiválnak és mesterkurzusnak, melyen olyan neves művészek lépnek fel rendszeresen, mint Vilde Frang, Maxim Rysanov, Shlomo Mintz vagy Joshua Bell.
Kokas Katalin
A magyar hegedűsnemzedék egyik kiemelkedő személyisége. Zenészpedagógus családból származva a szólóhangversenyek mellett kiemelt helyen szerepel életében a kamarazene, a vonósnégyes, s nem utolsósorban a tanítás: 2004 óta a Liszt Ferenc Zeneakadémia tanára, rendszeresen tart mesterkurzusokat Magyarországon és külföldön egyaránt. A nemzetközi zenei élet kiemelkedő személyiségei hívták meg fesztiváljaikra: Gidon Kremer Lockenhausba (Ausztria), Steven Isserlis Prussia Cove-ba (Anglia), Isabelle van Keulen Delftbe (Hollandia), Jelena Baskirova Jeruzsálembe, Schiff András Ittingenbe (Svájc), Gyima Szlobogyenyjuk Korsholmába(Finnország), illetve meghívást kapott a cannes-i MIDEM-re. Olyan művészekkel dolgozott együtt, mint Kocsis Zoltán, Perényi Miklós, Michael Stern, Kobajasi Kenicsiró, Alexander Lonquich, Pekka Kuusisto, Guy Braunstein, a Chilingirian Kvartett, s olyan zenekarokkal játszott, mint a Pozsonyi, az Izraeli vagy a Liszt Ferenc Kamarazenekar, a Tajvani, a Kassai, a Poznańi vagy a Marosvásárhelyi Filharmonikus Zenekar, Észak- és Dél-Amerika, Dél-Afrika, valamint Magyarország számos szimfonikus zenekara.
A Kaposvári Nemzetközi Kamarazenei Fesztivál alapítója, a fesztivál történetének első öt évében annak művészeti vezetője, majd később Kelemen Barnabással az oldalán a Fesztivál Akadémia Budapest nemzetközi kamarazenei fesztivál és mesterkurzus alapítója.
Művészetét Liszt-díjjal és „Magyarország Érdemes Művésze” díjjal jutalmazták.
Jonian Ilias Kadesha
A görög–albán gyökerekkel rendelkező, Berlinben élő hegedűművész nemcsak a zene, hanem a filozófia és a retorika iránt is szenvedélyesen érdeklődik. Játékát a stilisztikai pontosság és az artikuláció kidolgozottsága mellett hangszínfantázia és az újdonságok iránti nyitottság jellemzi. A régi korok zenéjét éppúgy közel érzi magához, mint a legújabb idők kompozícióit. Több versenyen (Deutscher Musikwettbewerb, Windsor Festival International String Competition, Leopold Mozart Hegedűverseny) is díjazták. A közelmúltban olyan zenekarokkal koncertezett, mint a Skót Kamarazenekar, a Royal Filharmonikus Zenekar vagy a Jurij Basmet vezényletével fellépő Orosz Állami Zenekar. Az Athéni Állami Zenekarral 2019-ben mutatkozott be, Nikos Skalkottas Hegedűversenyét adta elő, a görög zeneszerző Kis szvit című darabját pedig Enescu- és Ravel-művek társaságában vette lemezre. A csellóművész Vashti Mimosa Hunterrel A Journey for Two címmel Kodály, Honegger, Xenakis és Skalkottas kompozícióiból készített CD-t. Kamarazenészként olyan kiváló partnerei voltak, mint Martha Argerich, Steven Isserlis, Nicolas Altstaedt, Thomas Demenga, Takács-Nagy Gábor, Ilja Gringolc és Pekka Kuusisto.
Vashti Mimosa Hunter
Londonban született, zenészcsalád gyermeke, jelenleg Berlinben él. Szólistaként és kamarazenészként egyaránt keresett művész, a világ meghatározó zenei fesztiváljainak és koncerttermeinek gyakori vendége. A verseny 65 éves történetében ő az első brit muzsikus, aki díjat nyert a Prágai Tavasz Nemzetközi Csellóversenyen. A közeljövőben angliai (Wigmore Hall, London Symphony Orchestra St Luke’s, Royal Festival Hall) koncertmeghívásoknak és tengerentúli felkéréseknek tesz eleget. Vendégszerepelt a Göttingeni Szimfonikus Zenekar, a Délnyugat-német Kamarazenekar és a Plzeň-i Filharmonikusok hangversenyein. Játszott Steven Isserlis, Martha Argerich, Ivry Gitlis, Pekka Kuusisto, Ilja Gringolc, Erich Höbarth, Nicolas Altstaedt és Vilde Frang kamaraestjein. 2010-ben Jonian Ilias Kadeshával és a zongorista Nicholas Rimmerrel létrehozta a Trio Gaspard elnevezésű formációt, mellyel első helyen végeztek a Haydn és a Joachim Nemzetközi Zenei Versenyen. 2017–2019-ben kamarazenét tanított Manchesterben (Royal Northern College of Music) és csellót Hannoverben (Hochschule für Musik, Theater und Medien)