Jegyek válthatók a Hangvilla jegypénztárában (Veszprém, Brusznyai u. 2.; +36 88 889 180), valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett felnőtt hangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet! A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető koncertenként.
Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat!
Szamosi Szabolcs azon művészek közé tartozik, akik a fáradhatatlan szervező és fejlesztő munka mellett is aktívan koncertező előadók maradtak. A párhuzamos feladatok végigkísérték egész eddigi életét. Magyarországi tanulmányai mellett Ausztriában és Németországban tanult orgonálni, közel húsz évig volt a Pécsi Bazilika orgonistája és zenei vezetője, de már ekkor megkezdte munkáját a Filharmónia Magyarország jogelődjénél. 2013. óta a Filharmónia Magyarország ügyvezetőjeként tulajdonképpen egy ország koncertéletéért, évente közel 1400 rendezvényért felel. Ezzel párhuzamosan 2020. óta a Szegedi Dóm zeneigazgatói feladatait is ellátja. E sok teendő mellett sem feledkezett meg azonban aktív zenészi mivoltáról és a közönséggel való folyamatos kapcsolatról. Idén ősszel egy világhírű hegedűművésszel állít össze egy programot, mellyel bejárják az országot, hiszen Budapesten, Pécsett, Szegeden és Veszprémben is fellépnek.
Kelemen Barnabás Liszt- és Kossuth-díjas hegedűművész igazi zenész családba született. Felmenői között találunk csembalóművészt, csellistát, cigányprímást és énektanárt is, felesége Kokas Katalin hegedű- és brácsaművész. 11 éves korában vették fel a Zeneakadémia különleges tehetségeknek fenntartott tagozatára, több hazai és külföldi egyetemen tanít rendszeresen. Szamosi Szabolcshoz hasonlóan feleségével együtt ő is jelentékeny részt vállal a zenei élet szervezésében, része volt a Kaposfest és a Fesztiválakadémia elindításában is.
Az orgona hangja jól társítható más hangszerekéhez és az énekhanghoz is, zenekaros-orgonás produkciók esetében gyakran játszik együtt a hegedűvel, de az egy hegedű, egy orgona páros mégis viszonylag ritka, hiszen a két hangszer méretei drámai módon különböznek egymástól. Az orgona egyetlen sípja nehezebb, mint egy hegedű, hangterjedelme is sokszorosa, mégis kiegyensúlyozott egységet képesek alkotni.
A két művész olasz-francia műsorral készül erre az estére, melyben a méltán híres művek mellett ritkán hallható alkotások is szerepelnek a barokktól a 20. század hajnaláig.