Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok és Tüke Kártya tulajdonosok számára 10% kedvezményt biztosítunk a jegyárból.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet.
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként. Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze.
Jegyek válthatók a Kodály Központban (Pécs, Breuer Marcell sétány 4. +36 72 500 300), a Ticket Express irodáiban, valamint online a www.jegymester.hu oldalon.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról, az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.
Részletfizetési határidők:
I. részlet: a bérlet megvásárlásakor
II. részlet: 2025. január 15-ig
III. részlet: 2025. február 19-ig
A helyre szóló bérlethosszabbítás 2024. július 15-ig tart, új bérlet 2024. november 4-ig, az első hangversenyig váltható.
Régi és új bérleteseink számára elővásárlási kedvezményt ajánlunk.
Bár a Mesterbérlet műsoraiban hagyományosan szimfonikus koncertek szerepelnek, az idei évad egy különleges operaelőadással indul: Bellini egyik első nemzetközi sikertörténetével, ami olyan népszerűvé tette, hogy operáit néhány évvel a bemutató után már más országokban, például Magyarországon is műsorra tűzték. A kalóz Vincenzo Bellini tíz operája közül a harmadik. Ez a mű indította el igazán a nemzetközi hírnév útján, ez volt az első Felice Romani szövegére készült operája, és Romani később még több Bellini-opera sikerének kovácsa lett. A kalózban Bellini a korábbiaknál messzebb merészkedik a jellemábrázolás terén, méltán híres szépségű dallamai mellett megkapó hangszerszólókkal erősíti a kifejezést, eddig nem látott dramaturgiai szerepet szán a kórusnak, a szövegkönyv folyamatos történetszövése pedig szüntelenül fenntartja a befogadó figyelmét. Méltán lett ez a mű a romantikus olasz operák egyik fontos mintája. Romani szövegkönyve messze kiemelkedik a kor librettói közül, így a szöveg alapjaiban határozza meg a zenei megformálást, Bellini pedig hasonlóan igényes volt a zene megkomponálásával, mint Romani a szövegkönyvvel.
A művet 1827-ben játszották először Milánóban, a Teatro alla Scalában, a siker pedig akkora volt, hogy már a következő évben Bécsben is műsorra tűzték, négy évvel később pedig Párizsba és New York-ba is eljutott.
Az opera történetében egy kalózzá lett nemes hajótörést szenved esküdt ellensége birtokának partjainál, aki miatt hajdanán menekülnie kellett. Hamarosan az is kiderül, hogy ifjúkori szerelme azóta ellenségének felesége lett, ha nem is önszántából. Imogene, az opera női főhőse megszerette férjét, de hajdani szerelme iránt is fellángolnak vágyai. Nem akar megszökni vele, de elveszíteni sem akarja. A hazaérkező férj párbajra hívja riválisát. Romani nem elégszik meg az egyik férfi halálával, az ártatlan Imogene pedig beleőrül szerelmei elvesztésébe.