Jegyek válthatók a Hírös Agóra Kulturális Központ jegyirodájában (Kecskemét, Deák Ferenc tér 1., +36 76 503-880), valamint online a hirosagora.jegy.hu oldalon.
Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk a jegyárból.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett és értékesített felnőtt hangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet.
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető koncertenként. Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról, az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.
Bérletek válthatók a Hírös Agóra Kulturális Központ jegyirodájában (Kecskemét, Deák Ferenc tér 1., +36 76 503-880), valamint online a hirosagora.jegy.hu oldalon.
A helyre szóló bérlethosszabbítás 2025. július 11-ig tart, új bérlet 2025. okóber 1-ig, az első hangversenyig váltható.
Régi és új bérleteseink számára elővásárlási nyereményjátékot hirdetünk. Azok között, akik július 11-ig megvásárolják vagy megújítják bérletüket és annak fotóját július 20-ig elküldik az online@filharmonia.hu email címre, azok között 30 darab Filharmónia könyvet sorsolunk ki.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.
„Úgy érzem, ha Haydnt és Mozartot játszom a Fesztiválzenekarral, megfiatalodom” – mondja Takács-Nagy Gábor, aki a spirituális gyógyszernek tekintett két szerző közül most csak az egyik orvosságot veszi és adja be, de azt tripla dózisban. A koncert műsora a tizenhat éves Mozart zsenge zsenialitásától az érett szerző utolsó befejezett művén át egy egész félidőt kitöltő divertimentóig ível. A csak vonóskaron megszólaló nyitódarab után a klarinétverseny jól ismert dallamai csendülnek fel, ezúttal brácsán. A szólót a Berlini Filharmonikusok korábbi első szólóbrácsása, a genfi zeneakadémia professzora, Szűcs Máté szólaltatja meg. A hangversenyt olyan kompozíció zárja, amelyre maximálisan igazak a karmester szavai: „fantasztikus életenergia és életerő van benne”.
A koncertet indító fiatalkori divertimento lassútétele a zenetörténet egy különleges pontja: a szekundsúrlódás mint az egyik legkellemetlenebb disszonancia úgy jelenik meg itt Mozart zenéjében, mint a legnagyobb gyönyörűség, így nemcsak örülünk neki, hanem még hálásak is vagyunk az ismétlőjelért, hogy újra hallhatjuk. Ugyanígy hálásak lehetünk Anton Stadler klarinétjátékosnak, hogy megihlette Mozartot, aki neki komponálta a Kegelstatt triót, a klarinétötöst és a klarinétversenyt. Utóbbit eredetileg basszetkürtre álmodta meg a szerző, ám végül arra a speciális, mély regiszterrel rendelkező hangszerre írta meg, amelynek Stadler a virtuóza volt. A halála előtt alig két hónappal elkészült mű bemutatóját Mozart már nem hallhatta.
A mű ezúttal egy 1802-ben készült brácsaátiratban hallható. A ritkán szólózó hangszer ezt a jól ismert művet is más fénytörésbe helyezi. 1777-ben nem akármilyen névnapi partit tartottak Salzburgban. A Mozart család barátja, Maria Antonia Lodron grófné több zeneművet is kapott Wolfgangtól e jeles alkalomra. Az ünnepi szerzemények között szerepelt egy háromzongorás versenymű a grófné és két Mozart-növendék lánya számára, valamint két divertimento, amelyeket gyakran Lodronszerenádokként is emlegetnek. Talán nem szükséges hangsúlyoznunk, hogy jókedvért és az életerőért érdemes felkeresni ezt a koncertet…