Nemzeti Orgonaregiszter Programok Rólunk Érdekességek Pályázatok
en
Bérleten kívüli koncertek Dallamvivők Nemzetközi Ifjúsági Konferencia Koncertmisék Kamarakoncertek Térzene Stream koncertek (Youtube)
2025.04.16. - szerda 19:00
Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Kaposvár, Csiky Gergely Színház
Szivárvány bérlet - Kaposvár
Felnőtt bérletek
Jegyárak
6 900 Ft

Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok
számára 10% kedvezményt biztosítunk.

A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország
bármely pontján az általunk szervezett felnőtt hangversenyekre – bérletük felmutatásával – 20% kedvezménnyel
válthatnak jegyet.

A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető koncertenként. Az egyes kedvezmények nem vonhatóak össze.

Jegyek válthatók a Csiky Gergely Színház jegyirodában (7400 Kaposvár, Rákóczi tér 1. Tel.: +36 82 511 207,
+36 82 511 208), a Tourinform Irodában, az INTERTICKET
jegyirodáiban, valamint online a www.jegy.hu oldalon.

A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát
fenntartjuk, melynek függvényében a jegyár is változhat.

 

Jegyiroda a helyszínhez közel
Bérletárak
23 900 Ft/ 21 400 Ft/ 17 400 Ft

A helyre szóló bérlethosszabbítás 2024. június 30-ig tart,
új bérlet 2024. november 25-ig, az első hangversenyig
váltható.

Bérletek válthatók a Csiky Gergely Színház jegyirodában (7400 Kaposvár, Rákóczi tér 1. Tel.: +36 82 511 207, +36 82 511 208), a Tourinform Irodában, az INTERTICKET jegyirodáiban, valamint online a www.jegy.hu oldalon.


Régi és új bérleteseink számára elővásárlási kedvezményt ajánlunk. Akik június 15-ig megváltják vagy meghosszabbítják bérletüket, azok számára bérletenként egy jegyet adunk ajándékba az OrgonaPont sorozat kaposvári
hangversenyére.

Online Bérletvásárlás
Jegyiroda a helyszínhez közel
A Habsburg Birodalom zenéjéből

Érdekes képet kaphatunk aról, hogy mennyire nemzetközi volt a zene nyelve a 18. század végén és hogy bár a Habsburg Birodalom sem nyelvében, sem kultúrájában nem volt igazán egységes, az ott alkotó zeneszerzők kifejezetten egységet képviseltek. Mozartnak éppen ezért lehetett bosszúságára a francia közönség okoskodása a jó zene mibenlétéről. Franz Krommer, születési nevén František Vincenc Kramář a mai Csehország területén született. Bécsben Beethoven kortársa volt, és mellette az egyik legnépszerűbb zeneszerző, aki Simontornyán és Pécsett is szolgált, így Krommer Ferenc néven is emlegetik. A pozsonyi születésű Johann Nepomuk Hummel a kor nagyjának fontos kötőszövete volt. Mozart ingyen tanította és házába fogadta, Haydn szintén pallérozta és zongoraszonátát írt neki, Beethovennel az idők során mély barátságot alakított ki, Salieri volt az esküvői tanúja. Zenéjében a fent említett pályatársak vonásait egyaránt megtalálhatjuk. Joseph Haydn életének nagy részét az Esterházyak szolgálatában töltötte, de zenéje mintaadó volt az egész birodalomban, sőt, még azon túl is.
Mozart 1777-78-as párizsi tartózkodása egyáltalán nem volt sikertörténet. Az ottani időszak utolsó műve a ,,Párizsi" szimfónia, melyben Mozart engedett a francia közönség elvárásainak. Kihagyta a szimfóniából a menüettet, ellátta a közönséget bőségesen alkalmazott unisono indulásokkal, hangos csinadrattákkal, triviális dallamokkal, látványos megoldásokkal. A szimfónia így sikert aratott, de még így is újraíratták vele a lassú tételt, mondván, hogy túl hosszú és tudományos.
Krommer fuvolára és oboára írt kettősversenye könnyed hangulatú és csillogó zene, hallatán a mai közönség is megérti, miért szerették a bécsiek a maga korában.
Hummel variációsorozata igazából egy oboaverseny, melynek előadása virtuóz szólistát kíván, a mű viszont meggyőz arról, hogy Hummel egy méltatlanul elfeledett, jó tollú zeneszerző.
Haydn ,,Medve" szimfóniája szintén Párizs számára készült, őt viszont már érett sztárként kezelte a korabeli zenei élet, így távollétében is hat szimfóniát rendeltek tőle. Haydn nem utazhatott el a bemutatóra, de minden bizonnyal inspirálta a hír, hogy a műveit előadó párizsi zenekar, mint a saját eszterházai együttese. Az ottani egy-két bőgőhöz képest Párizsban tíz bőgő játszott a zenekarban, így Haydn sokkal tenyeres-talpasabb zenét komponált, sőt, a zárótételben medvetánc jellegű dudabasszust írt, innen kapta a szimfónia is a ,,Medve" melléknevet.

ELŐADÓK:

Nemzeti Filharmonikus Zenekar
Nemzeti Filharmonikusok művészei:
Szabó Anita - fuvola
Horváth Béla - oboa
Francois Leleux - vezényel és oboán közreműködik


MŰSOR:

Mozart: D-dúr „Párizsi” szimfónia
Krommer: C-dúr kettősverseny fuvolára, oboára és zenekarra
Hummel: Bevezetés, téma és variációk oboára és zenekarra
Haydn: C-dúr „Medve” szimfónia
Szivárvány bérlet - Kaposvár - további koncertek