Jegyár kedvezmények:
Diákok és nyugdíjasok számára 10% kedvezményt biztosítunk.
A Filharmónia Magyarország bérletesei az ország bármely pontján az általunk szervezett felnőtthangversenyekre − bérletük felmutatásával − 20% kedvezménnyel válthatnak jegyet!
A kedvezmény bérletenként egy jegyre érvényesíthető, koncertenként.
Az egyes kedvezmények nem vonhatók össze!
Jegyek és bérletek válthatók a Csiky Gergely Színház jegyirodában (7400 Kaposvár, Rákóczi tér 1., +36 82 511 207, +36 82 511 208), a Tourinform Irodában, az INTERTICKET jegyirodáiban, valamint online a www.jegy.hu oldalon.
Honlapunkon feliratkozhat hírlevelünkre, amelyben a Filharmónia Magyarország által szervezett klasszikus zenei programokról és az esetleges változásokról is tájékoztatjuk.
A műsor-, időpont-, helyszín- és szereplőváltoztatás jogát fenntartjuk, ennek függvényében a jegyár is változhat.
Mozart, a mindig vidám, könnyed hangú tréfamester, akinek minden oka megvolt a jókedvre, hiszen pazar tehetségével könnyedén ontotta a remekműveket – így szoktuk gondolni. Ezen az estén azonban az ellentétek Mozartja áll előttünk, akinél minden fény mellett ott suttog az árnyék, és fordítva, aki a halál árnyékában is nevetni tud. Az A-dúr szimfónia az egyik legoptimistább, legkedélyesebb műve ebben a műfajban, de közvetlenül a rendkívül zaklatott „kis” g-moll szimfónia után keletkezett, mintegy ellentétként, és jól érződik rajta, ahogyan a 18 éves Mozart keresi saját felnőtt hangját, amely más lesz, mint a csodagyereké volt. A klarinétverseny Mozart halála előtt másfél hónappal készült. A művet hihetetlen életöröm hatja át, egy ereje teljében lévő szerző hangja, amely mégsem felszínes, sőt nagyon is mély mondanivalót is csempész a közlendőjébe, és a szeme villanásában néha a keserű sors közelsége is feltűnik. A koncert végén pedig Mozart egyik legnagyobb vállalkozása hangzik el, amelyet még a máskor könnyű kézzel komponáló Mozart is félbehagyott. A c-moll misét ugyanis eleinte az esküvőjére tervezte, és talán minden addiginál nagyobb misekompozíciót akart alkotni. A mű nem készült el, így arra gondolt, akkor mutatja majd be, amikor újdonsült feleségével először hazalátogat Salzburgba. A mise azonban még itt is félkész volt, és Mozart végül csak tételeket adott elő belőle, majd teljesen félbehagyta a komponálását. Túl nagyot vállalt? Vagy túl nagy elvárásokat támasztott maga felé? Ezt már nem tudjuk meg, de azt igen, hogy ami elkészült, abban remekművet alkotott. A műveket a korszak egyik legavatottabb tolmácsolói, a Purcell Kórus és az Orfeo Zenekar adja elő állandó szólistáinak közreműködésével, Vashegyi György keze alatt. Minden bizonnyal tartalmas és színes élmény lesz!
Együttműködő partner a Haydneum - Magyar Régizenei Központ és a Sysart Kft. Orfeo Zenei Alapítványa. A Haydneum működését a Miniszterelnökség és a Bethlen Gábor Alapkezelő Zrt. támogatja.